Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Občanský spolek Triangl Markvartice se snaží oživit společenské dění v obci.
Ochrana přírody a krajiny
Pořádání a propagace kulturních, turistických a vzdělávacích akcí
Brigády, výlety, turnaje, koncerty
Propagace aktivit spolku (webové stránky, tištěný občasník, okresní tisk)

Triangl Markvartice, z. s.

djObčanský spolek Triangl Markvartice, z. s., má za cíl pořádání akcí pro různé skupiny obyvatel nejen z obce Markvartice. Jedná se předevšímo akce v oblasti ochrany přírody a krajiny, kultury, turistiky a sportovních aktivit.

e-mail: info@triangl-markvartice.cz
Get Adobe Flash player
triangl - TRIANGL MARKVARTICE z.s.
triangl

triangl

pondělí, 17 červen 2019 11:38

Slunovrat na Trianglu

V sobotu 22. června pořádáme 3. ročník "Slunovratu na Trianglu". Začátek od 16 hodin, občerstvení zajištěno. Počasí bude a při nezatažené obloze nastane i fotogenický západ Slunce. Vytrvalejší účastníci mohou přespat ve vlastních stanech - možná bude i půlnoční překvapení. Zveme veřejnost, akce se koná za každého počasí.

neděle, 09 červen 2019 19:43

Jarní brigáda

V sobotu 8. června brzy ráno 15 brigádníků vyrazilo na Triangl, aby zde celé sobotní dopoledne pracovali místo toho, aby doma odpočívali po náročném týdnu. Někdo stahoval kůrovcem a vichřicí poškozené dřevo, jiní ho řezali, štípali, odváželi a rovnali pod přístřeškem. Další brigádníci sekali a uklízeli trávu, brousili, napouštěli a poté ještě natřeli dřevěné sezení kolem ohniště a lavičky. K tomu jsme stačili uklidit ohniště, plochu kolem něj i v přístřešku. Všem přítomným patří velké poděkování za spoustu odvedené práce.

neděle, 09 červen 2019 18:04

Schůzka Na bažině

Protože jsme se koncem dubna v Óčku rozloučili s Jirkou Sajdlem coby provozovatelem a do současné doby hospoda nefunguje, měli jsme díky Jarmile a Honzovi červnovou pracovní schůzi Na bažině :-) foto viz fotogalerie

úterý, 28 květen 2019 08:28

Jarní turnaj v pétanque

V pátek 24. dubna se nám sešlo několik akcí najednou. Někteří z našich členů měli povinnosti ve volebních komisích, jiní připravovali "Noc kostelů", někdo měl rodinnou oslavu. Kdo neabsolvoval ani jednu z předchozích akcí, mohl využít možnosti zahrát si na "Jarním turnaji v pétanque". Počasí se k naší radosti po předchozích nevlídných dnech umoudřilo. Hráči byli rozlosováni do skupin, ve kterých absolvovali po šesti zápasech. Pak už následovalo vyřazovací play off, ve kterém pokračovali jen hráči na prvních dvou místech z obou skupin. Výsledné pořadí nebylo jako obvykle až tak podstatné, důležité bylo především to, že jsme se dobře bavili a užili si příjemné slunečné odpoledne. Nejúspěšnější hráči obdrželi tradičně i drobnou cenu.

středa, 01 květen 2019 18:41

Prvomájový cyklovýlet

Po dvou čarodějnických cyklovýletech v letech 2017 a 2018 jsme letos za termín jarního cyklovýletu na přání Mirka Koubka zvolili opět 1. květen. Po krátké ranní přeháňce vyrazilo 19 odolných cyklistů ve věkovém rozpětí 65 let od Óčka, přes Janskou do Růžové, kde se k nám připojilo dalších deset autoturistů. Společně jsme navštívili zdejší Mýdlárnu Rubens. Nejprve nám paní majitelka ochotně zajistila občerstvení z nedaleké hospůdky a poté nás seznámila nejen s historií výroby mýdla, ale také se současnou výrobou v této firmě. Měli jsme možnost vyzkoušet si odhad při přivonění k různým esencím. Přítomné cyklistky zaujala možnost projít se po tzv."chodnících naboso". Na závěr naší hodinové návštěvy jsme měli možnost zakoupit si různé voňavé přírodní produkty, čehož jsme pochopitelně využili.

Po krátkém přesunu se cyklisté i automobilisté opět sešli v dalším občerstvovacím zařízení, tentokráte v Arnolticích, kde jsme poobědvali. Následně automobilisté již odjeli rovnou do Markvartic, cyklisté pokračovali do Olešky, kde při konzumaci různých dobrot v restauraci Myslivna zhodnotili vydařený výlet. Poté jsme projeli přes Starou Olešku, odkud to byl stromořadím již jen kousek do Markvartic.

středa, 01 květen 2019 18:38

Výlet na Jedlovou

Ve čtvrtek 25. dubna se partička deseti našich členů, kteří nemuseli trávit den v zaměstnání, vydala vlakem do stanice Jedlová. Odtud vyrazili na celkem nenáročný asi 4,5 km dlouhý okruh vedoucí kolem Jedlovských rybníků. Ve slunečném dni nebyl důvod ke spěchu, tak si všichni v poklidném tempu užívali krásný den. Po návratu do železniční stanice výlet zhodnotili v příjemné nádražní hospůdce.

pondělí, 29 duben 2019 09:33

Cyklovýlet

Ve středu 1. května vyrážíme v 9:00 h od Óčka přes Srbskou Kamenici do Růžové - v 10:30 h prohlídka mýdlárny, poté výstup k rozhledně Růženka. Při rozumném počasí pokračujeme na Belvedér a odtud do Olešky, kde výlet zhodnotíme. Zveme širokou veřejnost - mladší 15 let pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Nabité mobily, rezervní duši, oblečení vhodné i do neslunečného počasí a neutuchající energii s sebou.

pondělí, 15 duben 2019 11:03

Velikonoce s Trianglem

Během prodlouženého velikonočního víkendu pořádáme dvě akce pro veřejnost. 
Pletení pomlázek 
- pátek 19.4. od 17 hodin na terase Óčka
- proutky a lektorky zajištěny
Velikonoční výšlap 
- pondělí 22.4., start ve 13 hodin od rozcestníku u Kopeckých
- nahoru po červené značce po nové cestě kolem Skalky na Triangl, zpět klasicky přes sedlo
- oheň zajištěn, občerstvení vlastní
Počasí na obě akce je zajištěno.
pátek, 08 únor 2019 15:51

Masopustní veselice

Na sobotu 2. března připravujeme již popáté Masopustní veselici, kterou zahájí průvod masek za doprovodu masopustní kapely. Letos v nové choreografii. Typické masopustní pochutiny (masné i sladké) budou opět připraveny ve dvou stáncích. Pro zájemce bude připravena i tombola s hodnotnými cenami. Z důvodu dostatečného pohodlí přítomných nebudeme ani letos prodávat více lístků, než je kapacita sálu. Proto je nutné v případě zájmu co nejdříve kontaktovat kohokoliv z členů Trianglu nebo se domluvit přímo na tel. 604 210 287 s p. Hodboděm a lístky si u něj vyzvednout v předprodeji. Začínáme ve 20 hodin a bude hrát kapela Garance.

 

pátek, 25 leden 2019 06:43

Návštěvní kniha

 

Abychom měli přehled, odkud jsou turisté, kteří navštívili vrcholovou plošinu ve Vysokém lese, umístili jsme zde koncem prosince 2015 návštěvní knihu. Přesně o silvestrovském výšlapu 2018 jsme ji uzavřeli posledním zápisem. V polovině ledna 2019 jsme tedy do vrcholového přístřešku umístili druhou návštěvní knihu. Průběžně jsme při listování zjišťovali, jak se zde turistům líbí a odkud k nám přijeli. Za tři roky navštívili toto místo turisté nejen ze všech obcí v blízkém okolí mezi Benešovem nad Ploučnicí a Českou Kamenicí, mezi Srbskou Kamenicí a Žandovem, ale např. i z Děčína, Kamenického Šenova, Žandova, Dobkovic, Nového Boru, České Lípy, Varnsdorfu, Teplic, Ústí nad Labem, Nymburku, Prahy, Chebu, Českého Těšína, Ostravy a Zlína. Jsme rádi, že si cestu na vrchol našly zástupci nejrůznějších věkových kategorií - od několikaměsíčních kojenců, přes předškoláky z markvartické a bukovinské MŠ až po seniory. Nejstarším byl podle zápisu 82-letý turista. Některé děti se díky svým maminkám dostaly na Triangl dokonce pár týdnů před svým narozením. Kromě domácích sem zavítali i turisté z SRN, USA, Austrálie a Nového Zélandu. Velmi nás těší kladné ohlasy návštěvníků, kteří byli vesměs nadšeni nejen krásnými výhledy, ale i vybudovaným zázemím a pořádkem v oblasti vrcholové plošiny. Naše vesnice se díky této lokalitě dostává do kladného povědomí řady lidí, kteří ještě před pár měsíci netušili, jak krásná oblast se v okolí Markvartic nachází.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 15

BUĎ FANOUŠEK

KALENDÁŘ AKCÍ

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

CO NÁS ČEKÁ

Žádné události

PANORAMA

streetview_markvartice