Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Občanský spolek Triangl Markvartice se snaží oživit společenské dění v obci.
Ochrana přírody a krajiny
Pořádání a propagace kulturních, turistických a vzdělávacích akcí
Brigády, výlety, turnaje, koncerty
Propagace aktivit spolku (webové stránky, tištěný občasník, okresní tisk)

Triangl Markvartice, z. s.

djObčanský spolek Triangl Markvartice, z. s., má za cíl pořádání akcí pro různé skupiny obyvatel nejen z obce Markvartice. Jedná se předevšímo akce v oblasti ochrany přírody a krajiny, kultury, turistiky a sportovních aktivit.

e-mail: info@triangl-markvartice.cz
Get Adobe Flash player
Alice Mitrušková - TRIANGL MARKVARTICE z.s.
Alice Mitrušková

Alice Mitrušková

pátek, 03 červenec 2020 07:51

NOVÉ MAPNÍKY

Před pár dny jsme dokončili instalaci dalších dvou nových mapníků, tentokrát v sousední obci Janská. Jeden je umístěn u Obecního úřadu, druhý u areálu, ve kterém obec pořádá různé akce. Doufáme, že tyto mapníky budou mít příznivý ohlas nejen u místních obyvatel, ale také u turistů, kteří touto lokalitou projíždějí.

čtvrtek, 02 červenec 2020 10:33

SLUNOVRAT 2020 - jak jsme se měli

V sobotu 20. června se uskutečnil čtvrtý ročník “Slunovratu na Trianglu”. Po celonočním dešti jsme měli oprávněné obavy, jestli se naše zásobovací auto dostane až na vyhlídkovou plošinu. Na kraji lesa se naše obavy bohužel naplnily, takže jsme veškerý proviant, stany a spacáky museli postupně odnosit po bahnité cestě téměř půl kilometru k trianglu. Po této rozcvičce se už šéfkukař Petr chopil přípravy hlavní pochoutky letošního ročníku - po loňských vařených kolenech jsme tentokrát zvolili opékání vepřové kýty, což se ukázalo jako výborná volba. Ve větrném počasí postupně přicházeli další účastníci. Super zpestřením byla přítomnost muzikantské party z Děčína, kteří bavili přítomné skvělou hudbou až do soumraku.

Letos nám příliš nepřálo počasí. Zatažená obloha nám neumožnila tentokrát pozorovat západ Slunce nad německými stolovými horami. Vítr neustával a zejména v noci chvílemi doslova burácel. Ale aspoň nepršelo. Akci jsme si náramně užili, ráno vše sbalili a uklidili a již se těšíme na ročník 2021, který bude podle dlouhodobé předpovědi jistě opět slunečný.

pondělí, 15 červen 2020 05:20

Červnová brigáda na Trianglu

V úterý 15. 6. 2020 jsme vyrazili na Trianglu připravit místo na blížící se Slunovrat. Sedm brigádníků dělalo současně několik činností a odvedlo tak velký kus práce. Posekali trávu na plošině, uklidili ohniště a kolem přístřešku, nařezali jsme dříví a většinu špalků hned uklidili do přístřešku. Místo jednoho ze sudů jsme instalovali pod okapový svod nádrž na vodu, čímž se výrazně zvětšil objem vodních zásobníků. Plastovou nádrž jsme obložili dřevem, aby lépe zapadla do lesního prostředí. Také jsme přinesli již třetí sadu nářadí (sekyra, kalač, hrábě), protože předchozí opět někdo zničil. Nakonec jsme ještě vyměnili poškozenou panoramatickou tabuli za novou.

úterý, 16 červen 2020 04:33

SLUNOVRAT 2020

Díky uvolnění epidemiologických opatření můžeme i letos uspořádat 4. ročník "Slunovratu na Trianglu". Letos jsme se termínově dokonce i trefili do správného dne - Slunce vstoupí do znamení Raka, což je okamžik letního slunovratu, přesně ve 23 hodin 44 minut. Akce začíná cca od 16 hodin, občerstvení zajištěno. Počasí určitě nějaké bude a při nezatažené obloze nastane i fotogenický západ Slunce. Vytrvalejší účastníci mohou přespat ve vlastních stanech. Zveme veřejnost, akce se koná za každého počasí.

úterý, 16 červen 2020 04:31

Triangl na jaře

V důsledku pandemie jsme museli v březnu přerušit naši činnost, takže se neuskutečnilo několik plánovaných akcí - Country večer, Pletení pomlázek, Velikonoční výšlap, cyklovýlet pro veřejnost a vícedenní Turistický výlet do Českého ráje. Současně jsme pozastavili i společnou brigádnickou činnost. Hned po uvolnění opatření jsme tedy začali dohánět resty v podobě dříve naplánovaných brigád. Honza nezahálel ani v době koronavirové a vyrobil ve své dílně Na Bažině sedm dřevěných turistických rozcestníků, které jsme hned, jak to situace umožnila, zabudovali v terénu - čtyři jsou na „brložecké cestě“ = lesní spojnice mezi silnicí č. 13 a Ovesnou, kde jsou součástí turistického značení nového modrého okruhu. Další nový rozcestník je instalován u rybníčka za kostelem, na Olešce u kempu a poslední nad lesíkem u cesty do sedla. Zde byl původně kovový směrovník, který kdosi přerazil. Kromě směrovníků jsme u ohniště na Trianglu smontovali a naplnili ohrádku na písek, jako další protipožární bezpečnostní prvek.

Rovněž jsme renovovali turistické značení červeného (na Triangl) a zeleného (přes Olešku do Janské) okruhu. Každý okruh musela naše dvojice značkařů projít dvakrát - jednou s bílou a podruhé s danou barvou. Ve stromořadí na Olešku jsme u křížku vysadili dvě lípy. V tomto týdnu zpracováváme dřevo, sekáme trávu na vyhlídkové plošině a zabudováváme větší nádrž na vodu u přístřešku.

Jedno pozitivum „nová doba“ přinesla. Jak byli lidé omezeni ve volném pohybu, případně celé rodiny zavřeny doma, začalo na Triangl chodit výrazně více lidí jako na snadno dostupné zajímavé místo v blízkém okolí. Což nás těší, i když to současně znamenalo zintenzivnění odnosu pytlů s odpadky. Mnoho návštěvníků stále ignoruje naše prosby, aby odnesli co nejvíce použitých obalů zpět. Velmi nás mrzí, že na Triangl zavítala kromě mnoha slušných turistů i jakási partička, která si očividně moc neváží práce druhých, a rozmlátila násady od kalače, sekyry a hrábí. Nemá smysl rozebírat, co tato individua k podobnému vandalismu pudí. Nejspíše démon alkoholu spojený s nepříliš vysokým IQ jim brání domyslet důsledky jejich konání.

pondělí, 03 únor 2020 06:18

Masopust 2020

středa, 01 leden 2020 17:10

Silvestrovský výšlap 2019

Stejně jako v předchozích letech, sešlo se i letos několik desítek turistů na vyhlídkové plošině ve Vysokém lese, aby se po vánočním hodování s minimem pohybu trochu vyvětrali, protáhli a společně se rozloučili s právě končícím starým rokem. První bylo tentokrát na vrcholu družstvo z Horní Police. Většina z průběžně přicházejících byla z okolních vesnic, někteří z České Kamenice, Benešova n. Pl. a Děčína. Letos se Silvestrovského výstupu zúčastnili také turisté ze vzdálenějších míst - z Prahy, Nového Boru, České Lípy, Dubé a Stráže pod Ralskem. Při teplejším počasí jsme měli připraveno hudební překvapení. Sice nepršelo, ale chladné větrné počasí přinutilo hudebníky nechat své nástroje v údolí a současně řádně prověřilo ústroj všech přítomných. K dispozici byl pro všechny horký nápoj, ostatní „ohřívadla“ i dobroty na opečení si každý donesl dle vlastního uvážení.

neděle, 29 prosinec 2019 16:34

Vánoční hra

V letech 2014 - 2018 jsme v předvánočním období pořádali adventní koncerty. Naposledy byli našimi hosty v prosinci 2018 členové Pěveckého spolku Bel Canto z Ústí nad Labem, které jsme pozvali i letos, ale tentokrát se scénicky provedeným vystoupením „Vánoční hra“. Pod vedením profesorky Jany Scholzeové vystoupilo a  zazpívalo celkem dvacet účinkujících, kteří svým pěveckým uměním nadchli publikum ve zcela zaplněném kostele sv. Martina. Pro dokreslení atmosféry zveřejňujeme fotografie, které nám ochotně poskytl pan Dostál z Malé Veleně.

neděle, 29 prosinec 2019 16:27

Vánoční zpívání

Již tradičně proběhlo na Štědrý den odpoledne v kapličce Panny Marie Prostřednice všech milostí a svatého Kryštofa Vánoční zpívání, kterého se letos v takřka jarním počasí zúčastnilo téměř pět desítek účastníků. Přítomní si nejprve mohli u kováře Jindry odlít kousek olova a poté dumat, co se jim to vlastně podařilo. Letos dostal každý jako bonus od kováře navíc i stírací los - není ale veřejně známo, jak stírání dopadlo. Nikdo se ke setřeným miliónům nepřiznal. Poté již následovalo symbolické ozdobení stromku, zpívání koled a vánočních písní v kapličce a nakonec i zapálení prskavek s přáním hezkého prožití Vánočních svátků. Přítomní se také mohli zahřát svařeným vínem a ochutnat oplatku.

pondělí, 16 prosinec 2019 07:05

PROSINCOVÉ AKCE TRIANGLU

V prosinci pořádáme každoročně několik akcí pro širokou veřejnost. Na Štědrý den můžete navštívit "Vánoční zpívání" v kapličce Panny Marie Prostřednice všech milostí a svatého Kryštofa (u Švihnosů) - začátek v 15 hodin, koledy, svařák, prskavky.

Místo Adventního koncertu jsme letos jako novinku zařadili do našeho programu divadelní představení "Vánoční hra", které sehrají členové Pěveckého spolku Bel Canto z Ústí nad Labem. Představení se uskuteční  26. prosince od 16 hodin v kostele sv. Martina, vstupné dobrovolné.

Závěr roku bude již tradiční - 31. prosince se můžete provětrat na Silvestrovském výšlapu. Vyrážíme za každého počasí ve 13 hodin od rozcestníku u Kopeckých, horká voda a příjemná společnost zajištěny, dobroty k opečení a pivko vlastní.

 

Budeme rádi, když některou z našich akcí navštívíte.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 17

BUĎ FANOUŠEK

KALENDÁŘ AKCÍ

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

CO NÁS ČEKÁ

Žádné události

PANORAMA

streetview_markvartice