Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Občanský spolek Triangl Markvartice se snaží oživit společenské dění v obci.
Ochrana přírody a krajiny
Pořádání a propagace kulturních, turistických a vzdělávacích akcí
Brigády, výlety, turnaje, koncerty
Propagace aktivit spolku (webové stránky, tištěný občasník, okresní tisk)

Triangl Markvartice, z. s.

djObčanský spolek Triangl Markvartice, z. s., má za cíl pořádání akcí pro různé skupiny obyvatel nejen z obce Markvartice. Jedná se předevšímo akce v oblasti ochrany přírody a krajiny, kultury, turistiky a sportovních aktivit.

e-mail: info@triangl-markvartice.cz
Get Adobe Flash player
Alice Mitrušková - TRIANGL MARKVARTICE z.s.
Alice Mitrušková

Alice Mitrušková

pondělí, 03 únor 2020 06:18

Masopust 2020

středa, 01 leden 2020 17:10

Silvestrovský výšlap 2019

Stejně jako v předchozích letech, sešlo se i letos několik desítek turistů na vyhlídkové plošině ve Vysokém lese, aby se po vánočním hodování s minimem pohybu trochu vyvětrali, protáhli a společně se rozloučili s právě končícím starým rokem. První bylo tentokrát na vrcholu družstvo z Horní Police. Většina z průběžně přicházejících byla z okolních vesnic, někteří z České Kamenice, Benešova n. Pl. a Děčína. Letos se Silvestrovského výstupu zúčastnili také turisté ze vzdálenějších míst - z Prahy, Nového Boru, České Lípy, Dubé a Stráže pod Ralskem. Při teplejším počasí jsme měli připraveno hudební překvapení. Sice nepršelo, ale chladné větrné počasí přinutilo hudebníky nechat své nástroje v údolí a současně řádně prověřilo ústroj všech přítomných. K dispozici byl pro všechny horký nápoj, ostatní „ohřívadla“ i dobroty na opečení si každý donesl dle vlastního uvážení.

neděle, 29 prosinec 2019 16:34

Vánoční hra

V letech 2014 - 2018 jsme v předvánočním období pořádali adventní koncerty. Naposledy byli našimi hosty v prosinci 2018 členové Pěveckého spolku Bel Canto z Ústí nad Labem, které jsme pozvali i letos, ale tentokrát se scénicky provedeným vystoupením „Vánoční hra“. Pod vedením profesorky Jany Scholzeové vystoupilo a  zazpívalo celkem dvacet účinkujících, kteří svým pěveckým uměním nadchli publikum ve zcela zaplněném kostele sv. Martina. Pro dokreslení atmosféry zveřejňujeme fotografie, které nám ochotně poskytl pan Dostál z Malé Veleně.

neděle, 29 prosinec 2019 16:27

Vánoční zpívání

Již tradičně proběhlo na Štědrý den odpoledne v kapličce Panny Marie Prostřednice všech milostí a svatého Kryštofa Vánoční zpívání, kterého se letos v takřka jarním počasí zúčastnilo téměř pět desítek účastníků. Přítomní si nejprve mohli u kováře Jindry odlít kousek olova a poté dumat, co se jim to vlastně podařilo. Letos dostal každý jako bonus od kováře navíc i stírací los - není ale veřejně známo, jak stírání dopadlo. Nikdo se ke setřeným miliónům nepřiznal. Poté již následovalo symbolické ozdobení stromku, zpívání koled a vánočních písní v kapličce a nakonec i zapálení prskavek s přáním hezkého prožití Vánočních svátků. Přítomní se také mohli zahřát svařeným vínem a ochutnat oplatku.

pondělí, 16 prosinec 2019 07:05

PROSINCOVÉ AKCE TRIANGLU

V prosinci pořádáme každoročně několik akcí pro širokou veřejnost. Na Štědrý den můžete navštívit "Vánoční zpívání" v kapličce Panny Marie Prostřednice všech milostí a svatého Kryštofa (u Švihnosů) - začátek v 15 hodin, koledy, svařák, prskavky.

Místo Adventního koncertu jsme letos jako novinku zařadili do našeho programu divadelní představení "Vánoční hra", které sehrají členové Pěveckého spolku Bel Canto z Ústí nad Labem. Představení se uskuteční  26. prosince od 16 hodin v kostele sv. Martina, vstupné dobrovolné.

Závěr roku bude již tradiční - 31. prosince se můžete provětrat na Silvestrovském výšlapu. Vyrážíme za každého počasí ve 13 hodin od rozcestníku u Kopeckých, horká voda a příjemná společnost zajištěny, dobroty k opečení a pivko vlastní.

 

Budeme rádi, když některou z našich akcí navštívíte.

čtvrtek, 21 listopad 2019 08:43

Podzimní brigáda ve stromořadí

V sobotu 16. listopadu jsme se sešli ve stromořadí, abychom jej připravili na zimní období. Vytrhali jsme plevel u stromků a prořezali roští za horizontem. Nejvíce času zabraly opravy opěrných kůlů - některé jsme museli znovu zatlouct, přišroubovat opěry, předělat upínací pásky nebo vyměnit celé zlomené či uhnilé opěry. Vloni byly dosazeny stromky podél cesty u železniční trati. Protože se k péči o ně nikdo nehlásí, "úspěšně" zarostly vysokou trávou. Nedalo nám to a pomocí křovinořezu i ručně jsme je zbavili megaplevelu. Odměnou za naši aktivitu nám kromě pocitu dobré práce bylo i takřka "jarní" počasí.

čtvrtek, 24 říjen 2019 06:37

Upozornění na pohyb v lese a jeho okolí

Myslivecký spolek Skalka ve dnech 26.10. a 9.11.2019 pořádá hon. Žádáme, abyste v těchto dnech nechodili na Triangl a nepohybovali jste se v lese ani v jeho okolí. Děkujeme.

pondělí, 21 říjen 2019 05:29

Nové rozcestníky a směrové šipky

 

V polovině října jsme dokončili výrobu dalších čtyř dřevěných turistických rozcestníků, které jsme následně instalovali v terénu - tři v obci (OÚ, křižovatka u Milfaitů, nádraží ČD) a jeden v sedle u odbočky na vyhlídkovou plošinu Triangl ve Vysokém lese. Na některé jsme zároveň přidělali i směrové šipky, zbylé připevníme ještě do konce roku. Současně jsou přišroubovány nové dvě směrové šipky i na rozcestníku u Kopeckých.

úterý, 08 říjen 2019 05:05

Podzimní výšlap

V sobotu 12. října vyrážíme ve 13 hodin od dřevěného rozcestníku za panoramaty na Trianglu. Zajištěné je počasí a vroucí voda, jídlo a studené nápoje vlastní. Zveme širokou veřejnost.

pondělí, 19 srpen 2019 10:16

Turistický výlet pro veřejnost

Již popáté pořádáme podzimní celodenní turistický výlet pro veřejnost.

 Termín: sobota 28. září

 Odjezd: v 7:30 h od Óčka (přes Benešov n. Pl., návrat cca mezi 20:00 - 21:30 h)

 Program:      

 a) Děkanský kostel u Mostu (přestěhovaný kvůli těžbě) - prohlídka + možnost individuálně vystoupit na věž (197 schodů) = rozhled na těžební krajinu i na rekultivaci (jezero Most)

b) pěší procházka přes historické centrum Žatce (1,5 km, adept na přijetí do UNESCO)

 - nejmenší chmelnička (bohužel bude sklizeno), hrob nejstaršího pivaře, Chmelový maják, Chmelový orloj

 - oběd je až od 13 h → malou sváču radši s sebou

 - individuální rozchod                                      

 c) NPP Kamenná slunce = geologický útvar sopečného původu

 d) Café Zámeček v Lovosicích na břehu Labe → káva, zákusky, zmrzlina, rozhledna

 e) Radobýl u Litoměřic - při příznivém počasí + dobré viditelnosti

  - vrchol kopce je od busu pouze 900 m

  - úžasná panoramata

 Cena   200,- Kč zahrnuje dopravu, vstupy, oběd (+ 1 nápoj) - platba do neděle 8. září s přihláškou nahlašte i vybrané jídlo z nabídky

 Nabídka jídel: 1. Řízečky z vepřové panenky, šťouchané brambory

                          2. Kuřecí řízek, šťouchané brambory

                          3. Svíčková na smetaně, houskový knedlík

 

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 16

BUĎ FANOUŠEK

KALENDÁŘ AKCÍ

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

CO NÁS ČEKÁ

Žádné události

PANORAMA

streetview_markvartice